Розповіді про тваринУ кого скільки зубів?

Розповіді про тварин. У кого скільки зубів?

Багато людей думають, що чим тварина «зубастіша», тим небезпечніша для людини. Але найбільшою кількістю зубів володіють цілком нешкідливі равлики і слимаки. Скільки ж зубів у равлика і для чого стільки?

Біологи підрахували, що в роті (вірніше, на хітиновому стрічці-язику) звичайного садового равлика розташовано 135 рядів найдрібніших зубів по 105 штук у кожному з них. Тобто, загальна кількість зубів равлика - 14175!

Зубна система равлика - язик з дрібною терткою, яку зазвичай звуть радулою, саме завдяки ії равлик збирає і ефективно подрібнює споживану рослинну їжу. А у слимака ще більше зубів - до 30 тисяч. Він по праву вважається рекордсменом серед всіх істот за кількістю зубів.

У пащі величезної китової акули перебуває до 15 тисяч зубів, але використовує їх акула не для пережовування, а для замикання їжі в порожнині рота. Зуби у акули і равлика постійно оновлюються.

У самих кровожерливих хижаків зубів у пащі в тисячі разів менше, ніж у нешкідливого равлика. У кішки і всіх котячих (левів, тигрів і т.д) кількість зубів у роті всього 30. А у собаки, вовка та лисиці їх 42.
А у визнаних гризунів тваринного світу - зайця і білки - зубів 28 і 22 відповідно.

Джерело: http://i-fakt.ru

Ще більше цікавого