Трубкозуб

← повернутися до списку тварин


Еліан

тихий спокійний, врівноваженний та сміливий

Венера

сором'язлива і віддана свому чоловіку

Ігри та розваги з друзями-сусідами

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia)

Континент: Африка

Ареал: рівнини

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: Трубкозуб або африканський трубкозуб (лат.Orycteropus afer, англ. Аardvark)

Довжина тіла: дорослий трубкозуб сягає 100—158 см,

Довжина хвоста: 44-71 см.

Висота в плечах: 60-65 см.

Вага: 50-70 кг, але може сягати 100 кг.

 

Єдина пара трубкозубів в Україні.

М'язистий африканський трубкозуб зовні нагадує коротконогу свинку. Його голова увінчана великими трубчастими вухами "віслюка", а на жовтувато-сірому тілі росте рідка шерсть. Під час риття тварина припадає пилом, тому на вигляд здається темнішою. 

Еліан та Венера

Любляча та працьовита пара мисливців, трохи сором'язливі та потайні, тому люблять подорожувати в темряві – за ніч можуть пройти до 30 км. Еліан народився 7 червня 2011 року, а його подружка 19 червня 2012 року. Не дивлячись на те, що обидва трубкозуби представники знаку Зодіака Близнюки, характери у них дещо різняться: Еліан непосидючий та тихий, його настрій може змінюватися декілька разів на день, а Венера  - спокійна та впевнена.

Улюблені сімейні страви:

мурашки, терміти та інші комахи, а також фрукти.

Улюблені розваги:

рити нори й шукати мурашок і термітів; трубкозубів вважають найкращими землекопами серед тварин.

А чи знаєте Ви?

1. Шкіра у трубкозуба товста, вкрита рідкуватим волоссям захисного, жовтуватого чи бурого кольору. На кінцівках волосся темніше, ніж на тулубі.

2. Подібно до інших нічних тварин, трубкозуб не розрізняє кольорів.

3. Сильними кігтями африканський трубкозуб здатний зруйнувати стіну термітника, що не завжди вдається зробити дорослому чоловікові, озброєному гострим інструментом.

4. Трубкозуб має добре розвинений нюх, оскільки в його носовій порожнині розташовано 9 нюхових цибулин - максимальна кількість рецепторів чуття у світі ссавців.

5. Представники деяких африканських племен носять намиста із зубів трубкозуба як амулети, що приносять успіх.


Про що говорять легенди:

В африканському фольклорі трубкозуб - дуже улюблена тварина через свою сміливість в боротьбі з мурашками. Чаклуни народності Хауса використовують шкіру та кігті трубкозуба для виготовлення оберегу, в якому вище означені частини трубкозуба поєднуються з корінням деяких дерев. Оберіг нібито надає його власнику можливість проходити крізь стіни, через що його полюбляють парубки аби пробратися до своєї улюбленої без дозволу її батьків. Його місцева назва аардварк - що означає «земляна свиня». Наукова назва вида походить від Orycteropus, - «кінцівка, що риє», та afer, похідного від слова «Африка».

Ще більше цікавого