Тамарин Імператорський

← повернутися до списку тварин


Мої вуса - моя гордість!

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Примати (Primates)

Континент: Південна Америка

Ареал: джунглі

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: під загрозою зникнення

Вид: тамарин імператорський.(лат.: Saguinus imperator. англ.: Еmperor tamarin.)

Довжина: 25 см;

Довжина хвоста: 35 см;

Вага: 250-500 г.

 

Найстильніший хіпстер-вусач

Додо і Лоло

Назва виду («імператорський») пов'язана з наявністю у цих мавп пишних білих «вусів» і дана на честь кайзера Вільгельма II. Ведуть денний спосіб життя. Живуть невеликими групами по 8-15 особин.

Улюблені страви: 

Основною їжею імператорського тамарина є ягоди, фрукти, соковиті листочки і пагони молодих рослин. Але при цьому їх не можна назвати «вегетаріанцями» : тамарині не гребують різними комахами, дрібними жабами, харчуються вони і яйцями птахів, які добувають у гніздах на верхівках дерев.

Улюблені розваги:

займатися взаємним чепурінням шерсті, періодично тамарині влаштовують перукарський день і роблять один одному «стрижку», зубами укорочуючи вуса і борідку.

 

А чи знаєте ви?

1. Найголовнішою у родині тамаринів є найстаріша та найбільша самка. Самців ці ігрункові мавпи використовують для догляду за дитинчатами, а також для переміщення важких вантажів.

2. Білосніжні вуса іноді звисають у тамаринів цього виду до самого живота.

3. Крихітних ігрунок вчені іноді називають пазуристими мавпами. На відміну від інших мавп пальці рук і ніг закінчуються у них не нігтями, а гострими кігтями.

4. Самки зазвичай приводять на світ близнят-тамаринів.

 

Про що говорять легенди:

Представники ігрункових (Callithricidae) завжди викликали у людини захоплення, адже це одні з найяскравіше забарвлених мавп на Землі. У Мексиці та Бразилії цих мініатюрних приматів обожнювали. Припали вони до душі вони й іспанським конкістадорам – людям, як відомо, далеко не сентиментальним. Саме конкістадори завезли игрунок в Європу. Ці симпатичні звірята одразу здобули собі популярність серед королів Старого Світу. Законодавцями моди були, як завжди, французи – перші ігрунки витіснили загальноприйнятих в той час горностаїв при французькому дворі Людовика. А потім у всіх європейських королівських династіях почали при дворі утримувати ігрунок.

Ще більше цікавого