Велика бородата сова

← повернутися до списку тварин


ку-ку!

Загальні факти

Класифікація: Птахи (Aves)

Континент: Європа, Азія

Ареал: північні ліси

Місце проживання: дикий птах

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: велика бородата сова.(лат.: Strix nebulosa. англ.: Lappuggla)

Вага: 1,3 кг.

Зріст: 64-70 см.

Розмах крил: до 140 см.

 

Володар найгострішого зору 

Сова в еликих розмірів. У дорослого птаха верх сірувато-бурий з численними темно-бурими і білуватими плямами. Ця сова має найбільший лицевий диск серед усіх хижих птахів. Для України це рідкісний гніздовий вид.

Оукунь

народився 13.05.2008 року, потайливий, хитрий й дуже впевнений у собі, гострозорий – навіть у найтемніших ситуаціях усе бачить прекрасно.

Ліора

Самиця, яка народилася 01.05.2008 року, ніжна зі своїми пташенятами, вимоглива до партнера, але підступна зі здобиччю.

Улюблені страви: 

дрібні гризуни й білки, невеличкі птахи.

Улюблені розваги: 

любить полювати вночі, хоча не гребує здобиччю і вдень; прагне постійно мешкати на певній території, яку може залишити тільки заради полювання; успішно виконує роботу з нагляду за кількістю гризунів у лісі.

 

А чи знаєте ви?

1. Бородата сова є найбільшою з сов, проте своїми розмірами вона завдячує насамперед оперенню. Насправді бородата сова важить майже вдвічі менше, ніж інші сови таких самих розмірів.

2. Сова ховається, непорушно застигаючи на гілці дерева недалеко від стовбура. Так її пір'я зливається з корою дерева, і птах стає схожим на сучок, що стирчить.

 

Про що говорять легенди:

Нічне улюлюкання, вкрадливий і безшумний політ, пильний нерухомий погляд здавна створювали атмосферу недоброї загадковості і навколо бородатої сови. Її вигляд завжди спричиняв у людини великий внутрішній неспокій – у її уяві нічний птах став символом смерті і, як наслідок, зазнав безжалісного переслідування. Вже згадана як символ бога пекла, сова часто втілювала смерть. Таке саме  ставлення до неї трапляється і в Азії, і в країнах Нового Світу, де її представляють як берегиню могил. Єдиним винятком з цього правила, є один з давньогрецьких міфів, у якому совам відводиться позитивна роль. У ньому птах богині Афіни символізував мудрість і мав дар яснобачення. У європейців існувало повір’я, що сова може запобігти безумству. У багатьох народів сови є символом мудрості. Сова завжди зображувалася разом з давньогрецькою богинею мудрості Афіною Паладій і римською Мінервою.

Ще більше цікавого