Смугаста гієна

← повернутися до списку тварин


Шашлик і Жужа

з архіву дитячих фото

Трапеза Шашлика

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Хижі, або Хижаки (Carnivora)

Континент: Африка, Азія

Ареал: пустеля високогірря

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: близький до загрозливого

Вид: смугаста гієна. (Лат.: Hyaena hyaena.) (Англ.: Striped hyena)

Довжина тіла самця: 103 – 119 см

Зріст самця: 60–94,2 см

Вага самця: 25–55 кг

 

Загадкові й містичні смугасті гієни

Шашлик

Шашлик святкує свій день народження 30 березня 2010 року. Він, як і Жужа, з дитинства виріс із людьми, але вдача в нього все ж таки відлюдькувата та насторожена. Однак в іграх із своєю подругою він зовсім інший.

Жужа

Жужа народилась за тиждень раніше від Шашлика, а саме 21 березня 2010 року. А по погляду Жужи можна зараз зрозуміти, як же вона в нього закохана. Ця парочка обожнює пошуміти і подуркувати.

Під час ігор вони заливчасто кудкудакають одне з одним.

Улюблені сімейні страви:

баштанні культури – диня й кавун. Головне - не затримуватись з організованою годівлею! Якщо затримався, чекай на витівки Шашлика, який підкидає тарілки догори і гуркотить ними, поки його не погодують.

 Улюблені розваги:

Шашлик любить невдоволено роздувати свій ірокез, пустувати з подружкою і співати пісеньку «Жу-жу-жу, я з Жужею дружу...»

 

А чи знаєте Ви?

1. Смугаста гієна, коли її заскочить ворог. прикидається мертвою доти, доки небезпека не мине.

2. Самка смугастої гієни має три пари молочних сосків, хоча вона ніколи не народжує більше ніж 4 дитинчат.

3. Під час пошуку їжі смугасті гієни рухаються зигзагом зі швидкістю 2–4 км/год.

4. Смугасті гієни їдять не тільки м'ясо, а й рослинну їжу, зокрема кавуни та дині. Кумедним є той факт, що ситі гієни зазвичай вкладаються спати біля місця годівлі, тож на місці злочину на баштані піймати їх дуже легко.

5. Висота звуку виття гієни вказує на її вік, а варіації послідовності цих звуків повідомляють про соціальний статус гієни. Але якщо раптом вам ведмідь наступив на вухо і ви не розрізняєте варіацій, просто подивіться на хвіст гієни. Якщо задертий догори – соцстатус високий, якщо опущений – соцстатус низький.

6. Самки гієн – найтурботливіші матусі серед усіх хижаків. А виражається це ось у чому: самки відганяють самців від свіжої здобичі, пропускаючи вперед малюків. А ще самки годують дитинчат більше ніж півтора року. Як після цього ставитися до них із презирством і називати трупожерами?

 

Про що говорять легенди

У країнах Африки плямисті гієни (Crocuta crocuta) усюди асоціюються з темними і магічними силами, і саме тому вони настільки популярні у чаклунів. У різних африканських культах гієнам – ручним або диким – завжди приписувалися надприродні здібності. Ті, хто вміє управляти гієнами, вважалися могутніми. Не обійшли увагою і смугасту гієну (Hyaena hyaena) – в Туркестані й понині вважається, ніби амулети з шкури й хвоста гієни можуть захистити людину від будь-яких хвороб. Навіть у наш час в традиційному ставленні людини до гієни все ще є частина таємничості й лукавства, особливо на Близькому Сході й Аравійському півострові.

Ще більше цікавого