Скунс

← повернутися до списку тварин


Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Хижі, або Хижаки (Carnivora)

Континент: Північна Америка

Ареал: рівнини

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: скунс смугастий (Лат.Mephitis mephitis, англ.Striped skunk)

Довжина тіла: 28 – 38 см.

Довжина хвоста: 17 – 30 см.

Вага: 1,2 – 5,3 кг.

 

Вітайте місцеву "ароматну" героїню

Контрастне смугасте забарвлення цього нічного мисливця відлякує ворогів. Смугасті скунси взимку живуть маленькими групами, збираючись в одній норі. Розсерджений смугастий скунс піднімає хвіст, широко розставляє лапки, шипить і виє. Якщо цього недостатньо, щоб відлякати ворога, скунс направляє в нього струмінь неймовірно смердючої рідини із залоз, розташованих під хвостом. Він дуже влучно потрапляє в ціль на відстані до 3 метрів, а огидний запах рідини відчувається за півкілометра.

Тхучка

Тхучка народилася 2015 року, вона вважається молодою самицею, яку усі люблять за лагідний та спокійний характер. Проте, якщо Тхучці щось не сподобається - різкий рух чи то гучний звук, вона може легко постояти за себе і дати відсіч. 

Улюблені  страви:

Скунси всеїдні, однак до 70% їхнього раціону становлять комахи. Скунси також поїдають дрібних ссавців, яйця птахів, рибу, рептилій і у великих кількостях рослинну їжу, а також падаль.

Улюблені розваги:

Спати вдень.

А чи знаете ви?

1. У скунсів поганий зір, але хороший слух і нюх. Вони не можуть розрізнити предмети на відстані більше 3 метрів.

2. У природі, скунси живуть 7 років, в неволі близько 10 років.

3. Плямисті скунси є найменшими скунсами у світі, а найбільшими скунсами є — свинорилі скунси.

4. Незважаючи на неприємних запах скунсів, скунси приносять користь знищуючи гризунів і шкідливих комах.

5. Запах скунса настільки сильний, що ніякі засоби не допомагають позбутися зіпсованого одягу скунсом, доведеться або спалити або викинути одяг. Подейкують, що для того, щоб "відмитися" від "пахощів" цього звіра, треба прийняти ванну з томатного супу.

6. Скунси можуть пережити укус змії.

7. Швидкість скунсів досягає до 16 км /год. 

 

Про що говорять легенди:

У канадських індіанців оджібве побутує повір'я, що саме скунс навчив людину полюванню. Він показав, як треба свистіти, заманюючи дичину, і як треба будувати загони й пастки. В іншому міфі цього ж племені розповідається про скунса-велетня, який переслідував інших тварин. Вони ж, об'єднавшись, зуміли його перемогти. Утім, перед тим, як померти, скунс викинув свій останній підступний струмінь, який засліпив рись Пежо. Щоб промити очі і повернути собі зір, Пежо змушений був йти до Гудзонової затоки, а за іншою версією ще далі – до озера Вінніпег.

Ще більше цікавого