Домашній віслюк

← повернутися до списку тварин

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia), Непарнокопитні або непарнопалі (Perissodactyla)

Континент: Європа, Північна Америка, Південна Америка, Африка, Азія

Ареал: домашнє утримання

Місце проживання: свійська тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: Домашній віслюк (Віслюк середньоазіатський свійський) (лат: Equus asinus dom. анг: Donkey)

Зріст: 90-163 см.

Вага: 200-400 кг.

 

Головна транспортна сила стародавнього світу

Віслюк дуже витривалий. Його працездатність відносно своїх скромних розмірів вища, ніж у коня. Окрім того, у нього дуже міцні копита, які звичайно не потребують підковування. Лише перед довгою і важкою дорогою доводиться на всяк випадок підковувати. Віслюк значно менш вибагливий до корму, ніж кінь, і краще переносить спрагу. Менше хворіє. І все ж він краще себе почуває в країнах з сухим і теплим кліматом. Там він і зараз широко розповсюджений. У країнах з довгою і морозною зимою, з сирою осінньою і весняною погодою віслюків не використовують у господарстві. В Україні найбільше підходять йому кліматичні умови Криму. 

Альона 

Весела спокійна, витривала та дуже контактна - вона полюбляє спілкуватися з дітьми. Маша народилася 2009 року

Улюблені страви:

овес, ячмінь, кукурудза, висівки, макуха, сіно.

Улюблені розваги:

спілкуватися з дітьми, позувати для фото.

 

А чи знаєте ви?

1. Його використовували і в бойових операціях, запрягаючи в колісниці. На віслюках навіть фараони й царі не вважали їздити нижче своєї гідності. Лише поява коня негативно позначилася на престижі віслюка, і він перетворився на пересічну робочу худобу.

2. У ослів тільки 5 поперекових хребців (у коня 6). Також на відміну від коня, хвіст у осла з пензликом на кінці, як у корови.

3.  Їхні копита погано переносять вологий європейський клімат і нерідко утворюють глибокі тріщини і дірки, в яких поступово може розвиватись гниття. Тому догляд за копитами віслюків украй важливий у вологих місцевостях.

4. Всі одомашнені віслюки відносяться до африканських ослів, бо приручити куланів (азійських віслюків) ніколи не вдавалося.

5. Єдиною країною з порівняно стабільною популяцією диких ослів є Еритрея, де вони налічують близько 400 особин.

 

Про що говорять легенди:

На молодому ослику Христос, як Цар світу, в'їхав до Єрусалиму у Вербну неділю на Хресну Смерть, як про це написано в Євангелії. Є навіть пам'ятники осликам-героям. Відразу ж після Першої світової війни жителі Риму вирішили увічнити цих трудяг. Саме вони стали основним гірським транспортом італійської армії: А поруч з американським військовим кладовищем в столиці Франції Парижі, є ще один пам'ятник мулу з дуже виразним підписом: «Тут спочиває прах відважного і незабутнього Меггі. За своє довге життя він брикнув копитом двох генералів, вісім полковників, 17 капітанів, 31 лейтенанта, 544 рядових і лише одну міну ».

Ще більше цікавого