Орангутан борнейський

← повернутися до списку тварин


Дивіться, як я можу!:

Діти бавляться!

Вітання від снігуроньки Магди!

надзвичайний смак, до речі, я сама навчилась це робити

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Примати (Primates)

Континент: Азія

Ареал: джунглі

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: під загрозою зникнення

Вид: орангутан борнейський.(лат.: Pongo pygmaeus.англ.: Bornean orangutan)

Зріст: 1,2 - 1,5 м.

Вага: від 40 до 200 кг.

 

Наша малеча

Орангутани мешкають в основному на деревах, украй рідко спускаючись на землю. Більшу частину життя орангутани проводять високо в кронах дерев. На землю іноді спускаються дорослі самці. Орангутани є активними в денний час.

Йозиф

розумний та інтелігентний. Народився 13 серпня 2014 року, він симпатичний тихоня, дуже миролюбний та товариський, хоча і полюбляє звертати на себе увагу карколомними трюками.

Магда

народилася 27 травня 2014 року, Щира, не звикла приховувати своїх емоцій, залюбки спілкується з дітьми. Полюбляє гойдатися, стрибати та щиро посміхатися.

Улюблені страви:

фрукти, плоди й листя дерев, чагарників, молоді пагони ліан; іноді може поласувати пташиними яйцями, комахами.

Улюблені розваги:

полюбляють робити гримаси, бешкетувати; вправні гімнасти – вони виконують різні трюки, демонструючи підготовані заздалегідь акробатичні етюди. Люблять розціловувати своїх доглядачів, коли зустрічають їх вранці, адже сприймають за своїх родичів.

 

А чи знаєте ви?

1. "Орангутан" - це малайське слово, яке означає „людина лісова".

2. У самців орангутанів розвинений шкірястий горловий мішок. Вони можуть наповнювати його повітрям, а потім, випускаючи його, видавати характерний звук. Горловий мішок служить для підтримання важкої голови.

3.  У минулому орангутани були значно більші, ніж нині. Про це свідчать знайдені в Китаї скам'янілості гігантських орангутанів, вік яких становить 500 тисяч років.

4. Чисельність популяції цього виду стрімко скорочується.

5. Під час дощу орангутани вкриваються великим листям неначе парасолькою.

 

Про що говорять легенди: 

Малюки орангутанів надзвичайно милі, а самець дорослої мавпи нагадує казкове чудовисько з казки «Червона квіточка». За гілках вони не стрибають, як гібони, а ніби «йдуть на руках», при цьому тримаючи тіло у вертикальному положенні. Саме орангутан, а не горила, мав бути прототипом Кінг-Конга, оскільки на Борнео водяться саме ці мавпи. Однак американські кінематографісти зобразили гігантського примата у вигляді горили, що зовсім не відповідає дійсності. Орангутан   малайське слово, яке в перекладі означає «лісовий чоловік». Ця велика мавпа й справді схожа на людину. Термін «орангутанг» - (2 терміни орангутан і орангутанг рівнозначні) першим ввів в зоологічну літературу 1641 року анатом Ніколас Тюльпа, голландець за походженням. Щоправда, їм він позначив іншу людиноподібну мавпу – шимпанзе, який вперше потрапив до Європи з Анголи. Через кілька років Якоб Бонтіус, співвітчизник Тюльпа,  вперше застосував цей термін в сучасному його значенні, описуючи велику руду людиноподібну мавпу з острова Калімантан. 


Ще більше цікавого