Патагонська мара

← повернутися до списку тварин


Я найкраща серед всіх!

Обожнюємо сонячні промінчики!

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia), Гризуни (Rodentia)

Континент: Південна Америка

Ареал: рівнини

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: Патагонська мара (лат: Dolichotis patagonum анг: Patagonian mara)

Довжина тіла: 70-75 см;

Довжина хвоста: 4-5 см;

Вага: 8-9 кг.

 

Великий патагонський гризун - мара

На півдні Аргентини знаходиться Патагонія. Безкраї, відкриті холодним вітрам сухі рівнини здаються мертвими. Насправді тут мешкає багато цікавих тварин. Одна з най- примітніших — великий гризун мара. За зовнішнім виглядом і способом життя мара більше нагадує невелике копитне або великого зайця. Розміром приблизно як середній собака. Живе відкрито на рівнинах. Нір не риє, обмежується облаштуванням неглибоких лігвищ з підвітряного боку якогось укриття від пронизливого вітру.

Макарун, Ліза, Мартіна, Леся, Фрося, Патті

Усі мари, які живуть у зоопарку народилися в 1 день - 6 червня 2014 року. Але це зовсім не означає, що у них однакові характери. Наприклад, самець Макарун - тихий та лагідний, але може раптом почати скакати чи весело жувати травичку, звертаючи на себе увагу. Дівчата Ліза та Леся - полохливі та боязкі. Вони полюбляють, коли з ними розмовляють тихим голосом та неквапливо прогулюються. Мартіна - сором'язлива, але харизматична. Загалом, це дуже ніжні тварини.

Улюблені страви:

злакові, трава, коріння, квіти, листя, насіння і кора дерев, не відмовляться від моркви та яблук. Мари майже не п'ють воду, їм вистачає води в рослинній їжі.

Улюблені розваги:

грітися на сонечку, лежачи на боці, витягнувши ноги. Мари – чистюлі, вони регулярно прибирають в оселі, позбавляючись залишків їжі.

 

А чи знаєте ви?

1. Мари - дуже полохливі тварини, вони можуть навіть померти від переляку - це особливість їхньої нервової системи.

2. Цей гризун дуже гарний бігун. Часом може випередити свого родича - зайця.

3. Живуть мари і неподалік від населених пунктів: у цьому випадку вони виходять на пошуки їжі в сутінки.

4. Вважається, що мари, подібно до зайців, риють нори, але це не зовсім так. Вони обмежуються облаштуванням неглибоких лігвищ з підвітряного боку якогось укриття від пронизливого вітру або ж використовують помешкання, залишені іншими тваринами.

 

Про що говорять легенди:

Мару часто називають Патагонським зайцем, тому що її задні ноги коротші за передні і пересувається вона стрибкоподібно. На передніх ногах по чотири пальці, а на задніх - по три. Завдяки м'язистим ногам мара здатна розвивати швидкість до 30 км / год, пересуваючись по рівнинах Патагонії. Бігають мари дуже незвично: скачуть зигзагами, відштовхуючись всіма чотирма лапами одночасно. При цьому ходять дуже повільно.

Ще більше цікавого