Казарка гавайська

← повернутися до списку тварин


Почекай мене!

Загальні факти

Класифікація: Птахи (Aves)

Континент: Північна Америка

Ареал: високогір'я

Місце проживання: дикий птах

Охоронний статус: під загрозою зникнення

Вид: гавайська казарка.(лат.: Branta sandvicensis. англ.: Hawaiian goose.)

Довжина: 56-71 см.

Вага: 1,5-3 кг.

 

Граційні та витончені

Володіючи щільним статурою, вона виглядає витончено. Біля основи шиї - темне кільце-намисто. На спині птиці розташовані білі та коричневі діагональні смуги, а загальний тон забарвлення гавайської казарки - сіро-коричневий. Пір'я на голові і потилиці чорні, нагадують маску. Перетинки лап недорозвинені, тому основне середовище її проживання - суша.

Наші Алана і Аконі зовсім юні, вони народилися 2016 року, проте вони горді птахи, які знають собі, дуже рідкісним і красивим, ціну.

Улюблені страви: 

трава та інші рослини, зерно, овочі.

Улюблені розваги:

неквапно проходжатися та їсти смачні французькі страви, запиваючи доброю росою. 

 

А чи знаєте ви?

1. У природі мешкає на схилах вулканів, порослих різноманітною рослинністю.

2. Птах може гніздитися навіть на висоті 2400 м над рівнем моря.

3. Голос — дзвінке гелготання, схоже на голос білолобого гусака, але зі своєрідним «бляшаним» відтінком і різкіше: «гиввы, гиввы», «гив», «гивьив».

4. В Україні зустрічається лише під час сезонних міграцій та на зимівлі, якщо не змінила "громадянство" та не проживає у зоопарку.

 

Про що говорять легенди:

Всі казарки гніздяться на півночі Старого і Нового Світу. Всі, крім однієї, — гавайської. Ареал її існування для людей здається чи не мікроскопічним   це лавові поля з невеликими зеленими галявинами на схилах гавайських вулканів. До приходу європейців на Гавайських островах гніздилось, як вважають, не менше 25 тисяч цих маленьких «гусей». З появою білих людей почалося масове винищування казарок. Полювали на них не тільки поселенці, але і їх собаки, свині та завезені на острови мангусти. В результаті в 1947 році на Гавайських островах і в усьому світі залишилося тільки близько п'ятдесяти гавайських казарок.

Ще більше цікавого