Антилопа Канна

← повернутися до списку тварин


ммм, смакота!

зимова прогулянка

голівудська поспішка

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Оленеподібні (Cerviformes)

Континент: Африка

Ареал: рівнини

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: уразливий

Вид: степова канна або антилопа канна.(лат.: Taurotragus oryx. англ.: common eland)

Довжина: від 2 до 3 кг.

Зріст в холці: 1,5 м.

Вага: від 500 до 1000 кг.

 

Зразок доброзичливості

Вальс

народився 9 квітня 2012 року, доброзичливий і миролюбний. Антилопи Канна добре уживаються з іншими видами копитних, неквапливі й неагресивні, суперечки воліють вирішувати не силою, а переговорами.

Улюблені страви: 

листя дерев і чагарників, трав'янисті рослини, корені рослин.

Улюблені розваги: 

удень обожнюють відпочивати в тіні дерев, а вночі не сплять, а проявляють активність; люблять шукати соковите коріння в землі.

 

А чи знаєте ви?

1. Попри те, що канни зазвичай неквапливі тварини, вони можуть розвивати швидкість до 70 км/год.

2.  Канни прекрасно пристосовані до високих температур свого довкілля. Під час посух їхня температура тіла підвищується на 7°C. Завдяки цьому вони уникають втрати рідини внаслідок потовиділення. 

3. У Стародавньому Єгипті антилопа канна була домашньою твариною: її доїли, впрягали до плуга, у вози. Але потім інші копитні, які виявились продуктивнішими, витіснили канн з господарського ужитку.

4. Молоко антилоп канна рекомендоване при лікуванні хвороб шлунка, а також шкірних захворювань.

5. Канни вважаються найбільш тямущими з 28 видів існуючих антилоп.

Про що говорять легенди:

У перекладі з арабської «антилопа» означає «тварина з очима квітки», і це визначення чудово пасує антилопі канна. Канни добре одомашнюються. Їхнє молоко містить порівняно з коров'ячим трикратну концентрацію жиру й білків. Перші спроби приручення цих антилоп почали здійснюватися в середині XX ст. і до сьогоднішнього дня ведуться в доволі скромному масштабі. Особливих успіхів було досягнуто в нашій країні в заповіднику Асканія-Нова. Утім, подібні ініціативи можуть бути успішними, оскільки до людей неагресивні, та дуже невимогливі при утриманні. А значно раніше моряки, що зазнали аварії корабля біля берегів Південної Африки, а слідом за ними і місцеві фермери – прозвали канну «лосем мису Доброї Надії», наголошуючи на величезних розмірах цієї антилопи.

Ще більше цікавого