Лисиця руда

← повернутися до списку тварин

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Хижі, або Хижаки (Carnivora)

Континент: Європа, Азія

Ареал: північні ліси

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: звичайна лисиця(Лат.Vulpes vulpes,Англ.Fox)

Довжина тіла: 50 - 90 см

Довжина хвоста: 40 - 50 см

Висота в плечах: 35 - 50 см

Вага: від 2,5 до 10 кг

 

Привіт від рудохвостої лисички Аліси

Аліса - персонаж майже усіх казочок для малят. Весела лисичка, вона народилася 8 травня 2013 року,  розумна й дуже допитлива, схильна до хитрощів, смілива, досвідчена й неперевершена мисливиця.

Забарвлення і розміри цих звірів дуже відрізняються залежно від підвиду (налічують понад 20 підвидів лисиць, хоча, можливо, ця цифра перебільшена). Утім, у забарвленні переважає рудий колір. Взимку через пишне хутро лисиця видається присадкуватою і з масивним тулубом, а влітку – худорлявою.

Улюблені  страви: 

Миші та інші дрібні гризуни, зайці, комахи, черв'яки, невеличкі птахи. Є в раціоні лисиці й рослинна їжа – ягоди, корінці та ін.

Улюблені розваги:

Чепурити свою шубку, відпочивати й грітися на сонці удень, а вночі контролювати кількість мишей у зоопарку.

 

А чи знаете ви?

1. Хвіст для лисиці дуже важливий орган. Під час бігу він допомагає їй тримати рівновагу, а взимку служить додатковим захистом від холоду.

2. Лисиці дуже обережні. У разі небезпеки або погоні вони заплутують сліди і переховуються в інших місцях, щоб ввести переслідувача в оману. Саме через цю особливість лисиці присвоєно звання самого хитрого звіра.

3. Максимальна швидкість, з якою може бігти лисиця, — 50 км /год.

4. Народжує 4—6, а інколи й до 12 лисенят. Вигодовує молоком до 1,5 місяця. У норі малята живуть до 3—4 місяців. А наступної весни у лисенят уже з'являються свої діти. 

5. Від чорнобурок Канади була виведена порода, що розводиться нині на звірофермах,— сріблясто-чорна лисиця.

Про що говорять легенди:

Образ лисиці потрапив до літератури ще в VI ст. до н.е. У грецького байкаря Езопа лисиця стала головною дійовою особою його численних байок. Ці короткі твори, у яких Езоп за допомогою тварин передавав риси людського характеру, були дуже популярними. Згодом у XII- XIII ст. анонімний автор створив «Роман про Лиса». У ньому лис Ренар втілює дотепного героя, який бореться проти свого дядька – вовка Ізенгріна – персонажа грубого, нерозумного і кровожерливого. Спочатку цю пародію на середньовічне суспільство сприймали як розвагу, але згодом зрозуміли, що вона відображає людські взаємини того часу. Тож не дивно, що навіть у мультфільмі Діснея, в ролі безжурного й хитромудрого Робіна Гуда постає саме лис.

Ще більше цікавого