Єнотоподібний собака

← повернутися до списку тварин


привіт, давай знайомитися!

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Хижі, або Хижаки (Carnivora)

Континент: Європа, Азія

Ареал: північні ліси

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: єнотоподібний собака, або єнот уссурійський

(Лат.Nyctereutes procyonoides,

Англ.Raccoon dog)

Довжина: до 70 см

Вага: 4-6 кг, але перед сплячкою танукі гладшають до 10 кг.

 

Танукі - володар японських лісів


Танукі здійснив подорож з Далекого Сходу до Європи, отримав «громадянство» в Україні, Росії, Польщі та інших країнах. Це єдиний «песик», який впадає в зимову сплячку. Єнот уссурійський – найкудлатіший з хижаків.

Такі, Ласун і Кяхрик

Такі - невелика самичка, народилася 1 березня 2010 року, вона спокійна та розмірена, трохи сором'язлива, проте розумна. Ласун також народився у цей день, він боязкий, але дуже допитливий, розвідує усілякі нові місцини та першим дізнається новини. Кяхрик - товариський, наполегливий, народився 20 квітня 2011 року. Цей самець дуже довірливий, тому поводитися з ним краще лагідно і спокійно.

Улюблені страви:

Танукі – ненажери, вони не відмовляються ні від тваринної, ні від рослинної їжі. Єнотоподібні собаки виконують роль «санітарів», тому падаль і харчове сміття також входять у їхнє меню.

Улюблені розваги:

Ловити рибу, плавати, гратися одне з одним, шукати занедбані нори борсуків.

А чи знаете ви?

1. Одного разу єнотоподібний собака за один раз з'їв 10 риб завбільшки з форель.

2. Єнотоподібний собака є одним з найстародавніших представників родини вовчих. Його предки прийшли до Азії з території сучасної Північної Америки наприкінці Тріасового періоду.

3. У деяких місцях ареалу єнотоподібного собаки з його шкіри виготовляють хутро для волинок.

4. Уссурійські єноти - неймовірно охайні, вони навіть визначають певні місцини поодаль від житла, відведені під туалети. Певно, таким чином, вони помічають територію, але тим не менш, говорить про любов до чистоти.

5. Єнотоподібні собаки живуть парами або невеликими сім'ями. Пара має свою мисливську територію, яка зазвичай перекривається з територією іншої пари або групи. 

Про що говорять легенди:

Для японців танукі (єнотоподібні собаки) - це популярні герої дитячих пісеньок, казок і легенд, не дуже розумні непосидючі створіння, котрі безуспішно намагаються пожартувати над людьми. Танукі – традиційні японські звірі-перевертні. Вважається, що вони, поклавши на голову листя, можуть перетворюватися в кого захочуть. Танукі здатні втілюватися як людьми, так і предметами. Дуже полюбляють саке. Вони люблять розігрувати людей, але зазвичай ці жарти безневинні. За вдачею танукі добрі, чуйні та занадто довірливі.

Ще більше цікавого