Бізон

← повернутися до списку тварин


Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Китопарнокопитні (Cetartiodactyla)

Континент: Північна Америка

Ареал: рівнини

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: уразливий

Вид: бізон. (лат.: Bison bison. англ.: American bison).

Завдовжки: до 2,5-3 метрів,

заввишки: до 2 метрів.

 

Сила, спокій та упевненість з рогами

 Бізон - єдиний дикий представник родини порожнисторогих у Північній Америці. Бізони живуть на відкритій місцевості - у преріях, хоча представники одного з підвидів, лісові бізони, населяють також гори й ліси. Ця незграбна, на перший погляд, тварина рухається дуже легко і швидко. Бізон бігає риссю і галопом з такою швидкістю, що не всякий кінь може обігнати його. Плаває він теж дуже добре. Бізон живе товариствами, часто стадами в 20 тисяч голів.

Діл

спокійний, врівноважений і навіть меланхолійний, проте може стати напрочуд наполегливим, якщо виникне надзвичайна ситуація. Народився, як і його подружки,  2 квітня 2014 року. 

Вега та Америка 

чудові, та дуже тендітні, незважаючи на свій вигляд, молоді самиці. Полюбляють неспішно прогулюватися та ласувати сіном.

Улюблені страви: 

свіжа трава, паростки різноманітних рослин.

Улюблені розваги:

неквапно прогулюватися, підшукуючи найсоковитіші пагони й траву, вдихати аромат свіжої трави та борсатися у пилюці.

 

А чи знаєте ви?

1. Самці бізонів, що б'ються між собою, вдаряють один одного з силою, яка відповідає вазі 3 тони.

2. Від бізонів інколи залежало життя деяких племен північноамериканських індіанців: ці могутні тварини давали їм їжу та одяг. 

3. У США бізонів називають буйволами, хоча справжні буйволи живуть в Африці і Індії.

4. Раніше бізони населяли всю Північну Америку. Для щорічних міграцій вони об'єднувалися у величезні стада. Сьогодні чисельність бізонів складає всього 50 000 особин.

5. Вважається, що в минулому чисельність бізонів у Північній Америці складала 40-60 млн.

 

Про що говорять легенди:

Для мешканців долини Єллоустонського парку в Північній Америці головним джерелом існування були бізони. Вони забезпечували людей м'ясом, шкірою, сухожиллями й кістками для будівництва жител. Величезні розміри та страхітлива сила бізонів спонукали людей майстерно наслідувати їх у своїх піснях і танцях. Дух бізона був настільки ж могутнім. Американські індіанці визнавали його мудрість і цілительські здібності. 


Ще більше цікавого